Czarno-białe zdjęcie sylwetki fotografa w Dolomitach na tle gór

Warsztaty i wyprawy fotograficzne

Organizacją warsztatów i wypraw fotograficznych zajmuję się ponad 10 lat. Od zawsze lubiłem dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zwłaszcza w obecnych czasach, gdy w mediach społecznościowych jesteśmy codziennie zalewani ogromną ilością bezwartościowych fotografii, mam poczucie, że warto zadbać o to, żeby wspierać pasjonatów fotografii w poszukiwaniu swojej własnej fotograficznej drogi. Drogi, która nie opiera się na bezmyślnym kopiowaniu najbardziej „lubianych” kardów. Wybierając się ze mną na wyprawę zobaczysz jak w praktyce wygląda praca fotografa krajobrazu. Czasem będziemy spać w namiotach, nawet na 5 tysiącach m. n.p.m., żeby następnego ranka obudzić się na szczycie góry podziwiając wschód słońca. Czasem będziemy moknąć, żeby potem uchwycić szczyty wyłaniające się z burzowych chmur. Czasem będziemy przez pół dnia podchodzić pod górę żeby… ani razu nie nacisnąć spustu migawki. W fotografii krajobrazu zdarza się to często, moim zdaniem warto jednak nauczyć się doceniać piękno górskich przestrzeni, nawet jeśli w danym momencie nie oferują Twojej matrycy spektakularnych zjawisk, możliwych do uwiecznienia.

GRUPOWO

Jestem twórcą projektu fotograficznego Light Guides. Projekt skupia najlepszych polskich pejzażystów. Razem z Piotrem, Michałem
i Oktawianem realizujemy warsztaty i wyprawy dla małych grup. Nasze warsztaty różną się od innych. Nocleg w pensjonacie z szybkim WiFi nigdy nie będzie dla nas priorytetem. Nastawiamy się na jak najlepsze wykorzystanie warunków pogodowych – na prawdziwą fotografię pejzażu, a nie na objazdowe wycieczki. Więcej informacji o warsztatch grupowych znajdziesz na stronie Light Guides. Realizuję też warsztaty, szkolenia i prezentacje dla firm – w celu ustalenia szczegółów, zachęcam do kontaktu.

INDYWIDUALNIE

Organizuję również indywidualne wyprawy fotograficzne w 110% dostosowanie do potrzeb uczestnika. Karakorum? Islandia? Azory? Legionowo? Napisz mi jaki masz pomysł na warsztaty, ustalimy daty, kwestie logistyczne i finansowe. W przypadku indywidualnych wypraw obowiązuje zasada – im ciekawsza jest dla mnie ich destynacja, tym korzystniejszej wyceny możesz się spodziewać :) Zapraszam do kontaktu telefonicznego – w taki sposób najłatwiej omówić swoje oczekiwania dotyczące wyprawy.

AKTUALNE WARSZTATY

Warsztaty grupowe:
Zapraszam na stronę Light-Guides.pl gdzie znajdziesz aktualną ofertę warsztatów grupowych prowadzonych przeze mnie i ekipę Light Guides zrzeszającą najlepszych polskich pejzażystów.

Warsztaty całoroczne – indywidualne:
Adobe Lightroom i analiza portfolio
Adobe Photoshop
Plenery fotograficzne – zapytaj o możliwość realizacji.